Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
W dniu 24 października klasa 7a wzięła udział w zajęciach edukacyjnych „Wyprawy w głąb wystawy” organizowanych w ramach projektu „Topografia miasta Oświęcimia za czasów austriackich” w Ratuszu – oddziale Muzeum Zamek w Oświęcimiu. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wyglądał herb Oświęcimia i jak rozwijało się miasto za panowania cesarzy austriackich. Poznali również historie najważniejszych lokalnych patriotów i społeczników: Aleksandra Orłowskiego, Antoniego Ślosarczyka, Leona i Awita Szubertów i innych. W celu utrwalenie zdobytej wiedzy młodzież wypełniała karty pracy, szukając potrzebnych odpowiedzi na wystawie.
Po zajęciach uczniowie udali się na cmentarz parafialny, gdzie zapalili znicze na grobach zasłużonych mieszkańców miasta oraz przy tablicach symbolicznie upamiętniających bohaterów II wojny światowej, w tym Edmunda Wilkosza, komendanta Hufca Męskiego w Oświęcimiu, zmarłego w 1944 r. na skutek odniesionych ran podczas walk pod Monte Cassino.