SZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W dniu 26 października odbył się SZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ skierowany do całej społeczności szkolnej. Wystąpiło dziewięcioro solistów w dwóch grupach wiekowych. Wszyscy uczestnicy konkursu podeszli do wyzwania bardzo poważnie i zaprezentowali się doskonale. Udowodnili, że słowo „Ojczyzna” nie jest im obce. Wybrane przez uczestników teksty utworów zachęcały do refleksji nad naszą historią.

Celem konkursu było poszerzanie wiedzy o losach kraju upamiętnionej w pieśniach patriotycznych, rozwijanie świadomości historycznej dzieci i młodzieży poprzez formy aktywności artystycznej, kształtowanie wśród uczniów postaw szacunku dla ludzi, którzy walczyli i ginęli za Polskę oraz wspieranie uzdolnionych artystycznie uczniów poprzez umożliwienie im prezentacji własnych umiejętności na forum szkolnym, a także aktywizowanie środowiska szkolnego do udziału w przedsięwzięciach o charakterze patriotycznym. Zwycięscy grup wiekowych zaprezentują się przed całą szkołą na akademii z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, a także na WIECZORNICY PATRIOTYCZNEJ, która odbędzie się 9 listopada o godz.16.30 w naszej placówce, na którą już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Młodsza grupa wiekowa:

ZOFIA DZIWOKI I MIEJSCE

MICHALINA CYBUCH II MIEJSCE

ERYK GRABOWSKI III MIEJSCE

Starsza grupa wiekowa:

ELENA KOZŁOWSKA I MIEJSCE

JOANNA WYBRANIEC II MIEJSCE

MARTYNA KOPACZ III MIEJSCE

POLA SMOLAREK WYRÓŻNIENIE

MARIA POLCZYK WYRÓŻNIENIE

SUDIA HUBERT WYRÓŻNIENIE

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.