Warsztaty klasy 3b

Klasa 3b wzięła udział w zajęciach praktycznych w Castoramie. Młotki poszły w ruch. Uczniowie wykonali piękne karmniki z drewna. Wszyscy byli dumni ze swojej pracy.

Dzień Chłopaka w klasie 1A!

Dzień Chłopaka w klasie 1A! Tego dnia dziewczynki zaśpiewały swoim kolegom „Sto lat” oraz wręczyły im drobne upominki. Tak się złożyło, że tego samego dnia świętowaliśmy również urodziny jednej z uczennic, która dla całej klasy przyniosła pyszne babeczki, które wspólnie dekorowaliśmy i świetnie się przy tym bawiliśmy. Nie obyło się bez tańców i wspólnych zabaw.

Dzień Chłopaka w 1b

W piątek mali mężczyźni z klasy 1b obchodzili swoje święto. Z tej okazji koleżanki przygotowały dla nich miłą niespodziankę. Uczniowie otrzymali prezenciki i dyplom „Odlotowego Chłopaka”. Nie obyło się bez słodkości i zabawy w przyjaznej atmosferze.

SPORTOWCY SIÓDEMKI NAJLEPSI!

W dniu 28 września reprezentacja szkoły startowała w Powiatowych biegach sztafetowych, zajmując pierwsze miejsce i tym samym awansując do województwa.
Ogromne gratulacje dla drużyny chłopców!
Życzymy powodzenia 11 października!

Wybory Samorządu Uczniowskiego oraz przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miasta

Dnia 26 września w naszej szkole odbyły się wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miasta Oświęcimia. Kandydaci na przewodniczącego zaprezentowali swoje postulaty w trakcie kampanii wyborczej. Swój debiut w wyborach do SU zaliczyli nasi pierwszoklasiści, którzy bardzo emocjonalnie przeżyli udział w głosowaniu.
Funkcję przewodniczącej SU objęła uczennica Joanna Wybraniec z kl. 7.
W Młodzieżowej Radzie Miasta Oświęcimia naszą szkołę godnie reprezentować będą Kacper Stanik oraz Bartosz Królikowski z klasy 7.
Serdecznie gratulujemy!

 

Drużyna dziewcząt i chłopców naszej szkoły w ramach Miejskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej wzięła udział w „Jesiennych sztafetowych biegach przełajowych dzieci”.

Drużyna dziewcząt zdobyła II miejsce.
Chłopcy z wielką przewagą nie dali szans rywalom i wywalczyli zasłużone złoto.
Ogromne gratulacje!!

 

Zmysł dotyku – uczniowie klasy 1A mieli okazję rozpocząć przygodę ze światem zmysłów na zajęciach rozwijających. Zaczęli od zmysłu dotyku poznając różnorodne faktury, masy „na własnej skórze”. Dowiedzieli się jak działa oraz kiedy jest nam przydatny i kiedy można go wykorzystać.

Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym dniu nauczyciele klas 1-3 zorganizowali wiele ciekawych zabaw dla swoich uczniów, które pomogły im odkryć niezwykłe talenty. Wielu uczniów przyszło do szkoły w strojach w kropki. W klasach oglądana była historia o małej dziewczynce, która dzięki zwykłej kropce i niezwykłej nauczycielce zaczęła wierzyć w siebie.
Tworzyliśmy kropkowe dzieła sztuki, z którymi zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Rozmawialiśmy również o naszych wartościach, celach i marzeniach oraz o tym, jak wspierać innych, gdy mają trudne zadanie do wykonania. To święto udowodniło nam, że każdy z nas jest artystą – tylko trzeba w siebie uwierzyć.

ZOBACZCIE SAMI: https://drive.google.com/file/d/1QwRcxrWl5ZjjZthXcu7jdB7HAVnh6VyX/view?usp=sharing

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE EPSILON W KLASACH CZWARTYCH

Powoli staje się to już tradycją w naszej szkole, że w klasach czwartych realizowany jest  rekomendowany  program profilaktyczny EPSILON. Zajęcia sfinansował Urząd Miasta Oświęcim.

Celem programu „WARTOŚCI W ŻYCIU CZŁOWIEKA, KSZTAŁTOWANIE POSTAW SPOŁECZNYCH” jest rozwijanie umiejętności osobistych i społecznych dzieci oraz poprawa ich psychospołecznego funkcjonowania. Program przebiega w dwóch etapach, trenerzy spotykają się z klasami dwukrotnie, w sumie na pięć godzin lekcyjnych.

Coraz więcej działań wobec dzieci zorientowanych jest na rozwijanie indywidualnych zasobów i zdolności, a nie budowanie wspólnoty. Coraz trudniej przychodzi dzieciom radzić sobie z napięciem związanym ze swoim, bądź czyimś smutkiem.

Warsztat „Lodowe Miasto”  bardzo podobał się uczniom, którzy z ochotą i dużym zaangażowaniem brali w nim udział. Uczestnicy poprzez zabawę rozwijali kompetencje emocjonalno- społeczne i już z niecierpliwością czekają na kontynuację programu.

Warsztaty prozdrowotne w klasie 1b

Klasa 1b uczestniczy w programie promocji zdrowia „Trzymaj formę”. W tym tygodniu poznaliśmy zdrowe nawyki żywieniowe i samodzielnie przygotowaliśmy pyszną sałatkę owocową, którą dzieci schrupały ze smakiem.