Dzień Pluszowego Misia w 1b

W zeszłym tygodniu obok uczniów klasy 1b w szkolnych ławkach zasiadły pluszowe maskotki. Dzieci malowały ulubione pluszaki, tańczyły i rozwiązywały zadania z Kubusiem Puchatkiem. Czas ten spędziliśmy na wspólnej nauce i zabawie.

Zimowe wazoniki w 1b

O tym, że ciekawych pomysłów nigdy za wiele przekonali się uczniowie klasy 1b. W ramach lekcji edukacji technicznej przygotowali zimowe wazoniki, które ozdobili według własnego pomysłu. Dla nas zajęcia artystyczne to wspaniała przygoda!

Zajęcia plastyczne na świetlicy szkolnej

Świetlica szkolna to miejsce, gdzie uczniowie mogą rozwijać zdolności manualne i talenty artystyczne. Świetnie bawią się przy tym oraz współpracują ze sobą. Dzieci chętnie biorą udział w zorganizowanych dla nich zajęciach tematycznych związanych z porą roku lub z okazji świąt nietypowych, takich jak: Dzień Jeża (10.XI), Myszki Miki (18.XI) czy Misia (25.XI).

Na Olimpie

W dniu 21 listopada br. klasy 5a i 5b spędziły lekcję historii w starożytnej Grecji na górze Olimp. Każdy z uczniów wcielił się w jednego z bogów i przedstawił najważniejsze informacje na jego temat. Nie zabrakło potężnego Zeusa, Posejdona, Aresa i Hadesa. Pięknie prezentowały się także boginki – Afrodyta, Atena, Artemida czy Iris. Następnie w kilkuosobowych zespołach wzięli udział w igrzyskach historycznych, zmagając się z poszczególnymi konkurencjami na pięciu stacjach zadaniowych. W nagrodę za zaangażowanie i świetne przygotowanie mogli raczyć się pokarmem bogów – ambrozją i nektarem. Część uczniów dodatkowo wykonała prace plastyczne na temat wybranego mitu greckiego, z których powstała piękna gazetka ścienna.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Ciekawe czy odgadnijcie, kto wcielił się w kogo?

Dzień Pluszowego Misia w klasie 2a

Tegoroczny Dzień Pluszowego Misia w klasie 2a był pełen radości i niespodzianek. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione (lub największe jakie mieli) pluszaki. Na lekcji wychowania fizycznego misie dzielnie ćwiczyły z dziećmi. Na kolejnej lekcji czekała na wszystkich niespodzianka. Klasę odwiedziła mama jednego z uczniów, która w bardzo interesujący sposób opowiedziała o swoich zainteresowaniach. Pani Karolina na szydełku wyczarowuje prawdziwe arcydzieła. Każdy mógł zobaczyć piękne zabawki (niektóre z ruchomymi elementami!) i pobawić się nimi. Dzieci mogły też sprawdzić, jakie są w dotyku różne rodzaje włóczek. Okazało się, że pani Karolina miała dla wszystkich prezenty – każdy dostał zrobionego na szydełku misia! A ponieważ za oknem prawdziwa jesień i misiom mogłoby być zimno, trzeba było własnoręcznie zrobić im szaliki. Szydełka i włóczki poszły w ruch i ze szkoły każdy miś wyszedł w szaliku. Dużym misiom chyba też się podobał się taki dzień w szkole.

OSZCZĘDZANIE DLA NAJMŁODSZYCH

W środę (22.11) Panie z Banku Pekao odwiedziły naszą świetlicę szkolną. Poprzez różne ćwiczenia i zabawy wytłumaczyły dzieciom, czym są pieniądze i jak je zaoszczędzić. Dzieci świetnie się bawiły i przy tym wiele nauczyły 🙂 Na zakończenie zostały obdarowane upominkami.
Zajęcia z małej przedsiębiorczości okazały się strzałem w dziesiątkę 🙂

KOLEJNY SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY- MISTRZOSTWO POWIATU OŚWIĘCIMSKIEGO W UNIHOKEJU

????????????????

????W DNIU 21.11.2023 odbyły się powiatowe rozgrywki Dzieci w Unihokeja.
????Do zawodów przystąpiły 4 drużyny powiatu oświęcimskiego. Systemem każdy z każdym rozegraliśmy dzisiejszy turniej.
????Aż 3 drużyny zdobyły taką samą ilość punktów po rozegraniu turnieju. Tym samym do zwycięstwa liczyły się bramki.
????Nasi uczniowie zdobyli największą ilość bramek i zdobyli 1 miejsce. Uzyskując awans do 1/2 finału wojewódzkiego.
Gratulujemy!!

Po omówieniu na lekcjach języka polskiego lektury Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa” klasa IVb uczestniczyła w projekcie „Witajcie w naszej bajce”. Celem projektu było wykonanie makiety przedstawiającej akademię pana Kleksa. Uczniowie aktywnie włączyli się w realizację zadania, wykonując ciekawe, oryginalnie prace. Makiety można obejrzeć na wystawie zorganizowanej w bibliotece szkolnej.

Innowacja pedagogiczna w klasie 2a

W klasie 2a realizowana jest innowacja pedagogiczna „Odkrywcy. Sztuka”. Na ostatnich zajęciach uczniowie mieli okazję poznać wynalazki genialnego twórcy Leonardo da Vinci. Pracując w grupach i oglądając zdjęcia z wystawy prototypów wynalazków, które na podstawie szkiców mistrza wykonali włoscy rzemieślnicy, dzieci próbowały odgadnąć, do czego mogły służyć dane przedmioty. Niektóre wynalazki nie były trudne do odgadnięcia (np. rower, kusza, zegar, łańcuch, paralotnia, drabina wysuwana), ale inne np. młot automatyczny, samochód, czy maszyna do stawiania kolumn wymagały głębszej analizy. Wyobraźnia mocno u wszystkich pracowała! Trudno było uwierzyć, że wymyślił to wszystko jeden człowiek, w dodatku urodzony 571 lat temu! Podczas zajęć uczniowie rozszyfrowali też zagadkę tajemniczego pisma, jakim posługiwał się włoski geniusz – Leonardo da Vinci.