Szczególnie lubią spędzać czas w bibliotece uczniowie klas 1-3. Z ochotą przychodzą na zajęcia czytelnicze, które w tym półroczu odbywały się pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”. Dzieci poznawały legendy oświęcimskie, małopolskie, polskie i indiańskie, a przy tym bawiły się, rysowały, robiły indiańskie wizytówki, oglądały filmy i prezentacje oraz kolekcję pamiątek indiańskich. W klasie 4b przed omówieniem „Legendy o smoku wawelskim” uczennica przygotowała wykład z podstaw smokologii, który był niezbędny do sklasyfikowania smoka spod Wawelu jako ognisto-kamiennego. Razem z bohaterami legend dzieci uczyły się odróżniać dobro od zła. Zajęcia odbywały się kilka razy w tygodniu, gdyż dzieci w klasach zostały podzielone na grupy zgodnie z obostrzeniami dotyczącymi pandemii. Prace plastyczne po spotkaniach były prezentowane w bibliotece.
Uczniowie mogli wziąć udział również w konkursach: Sprytne pierwszaki, Święto Kropki dla najmłodszych, konkurs dla klas 3 „Jestem w kropce”, klasy 4a „Mandala” oraz w akcji: „Moja ulubiona książka – list do pierwszaka”.
Uczniowie z klas 4a, 4b i 3b zostali zaproszeni do Galerii Książki na Wielką Galę 28. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego oraz spotkanie autorskie z pisarką Joanną Jagiełło. Kontakt z panią Joanną był olbrzymim przeżyciem dla dzieci, gdyż każdemu z nich poświęciła trochę czasu, cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania oraz dawała autografy.
Biblioteka przystąpiła w tym półroczu wraz z uczniami klasy 5a do realizacji programu czytelniczego Wychowanie przez Czytanie organizowanego przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom oraz wzięliśmy udział w konkursie na film/prezentację multimedialną. Stworzyliśmy scenariusz i zrealizowaliśmy film pt.„Smak odwagi”. Była to przygoda dla całej ekipy filmowej, gdyż wszyscy uczestniczyliśmy w takim przedsięwzięciu po raz pierwszy, a emocje sięgnęły zenitu.
Film można obejrzeć pod linkiem: