Na tropie pingwinów

Uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w zajęciach literacko- plastycznych zorganizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krakowie – z Filią w Oświęcimiu. Zajęcia te odbyły się w formie online na platformie Zoom.

Lekcja składała się z dwóch części. Na początku dzieci obejrzały ciekawą prezentację multimedialną o pingwinach, z której dowiedziały się m.in. gdzie żyją pingwiny, czym się żywią oraz ile jest gatunków tych zwierząt.

W drugiej części zajęć dzieci wykonały dwie prace plastyczno- techniczne – papierowe pingwinki oraz pingwinkową kartkę walentynkową.

Zajęcia te były ciekawą formą aktywności i przysporzyły uczniom dużo radości. Głównym celem tych zajęć było rozwijanie wrażliwości przyrodniczej oraz ekologicznej a także kształtowanie kreatywności plastycznej.

Fotorelacja z tych zajęć poniżej