Wyślij pączka do Afryki

 

 

W tym roku po raz kolejny włączamy się w akcję „Wyślij pączka do Afryki”.

Akcja, podczas której sprzedawano pączki, a zebrane środki przekazywano Fundacji Kapucyni i Misje, musiała w tym roku ze względów bezpieczeństwa epidemicznego przenieść się do internetu.  W klasach młodszych przeprowadzono lekcje o pomaganiu i misjach w Afryce, przygotowano gazetkę informacyjną, uczniom przekazano ulotki przesłane przez fundację.

Kapucyni w Afryce

Pomysłodawcą akcji jest brat Benedykt Pączka, misjonarz w Republice Środkowoafrykańskiej. Oprócz brata Benedykta w RŚA  i Czadzie pracuje dziesięciu misjonarzy z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincji Krakowskiej. Nasi bracia pracują w Afryce już od 30 lat. W tym czasie mi.in. w wielu wioskach zbudowali szkoły oraz wykopali studnie. Na co dzień dokarmiają setki dzieci. Często są oni jedyną pomocą dla nich, bo rodzice odeszli bądź zginęli w trwającej rebelii. Wszyscy misjonarze realizują projekty charytatywne. Fundusze, które zostaną zebrane w akcji „Wyślij pączka do Afryki” za pośrednictwem Fundacji Kapucyni i Misje sfinansują projekty dla potrzebujących.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć finansowo akcję, może dokonać przelewu na konto podane poniżej lub wrzucić darowiznę do puszki, która znajduje się w naszej szkole.

Przelew tradycyjny

Jeśli preferujesz przelew bezpośrednio z własnego konta lub wpłatę na poczcie, prosimy o podanie w tytule wpłaty,
oprócz dopisku „Pączek dla Afryki”, adresu e-mail. Będziemy mogli przesłać Ci podziękowanie za Twoją pomoc.
Każdą wpłaconą darowiznę możesz odliczyć od dochodu przed opodatkowaniem!

Numer konta: 26 1240 4533 1111 0010 5274 9794 wpłaty w PLN

FUNDACJA KAPUCYNI I MISJE
ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków

Wpłaty w walutach obcych:  Bank PKO S.A. I o/ Kraków
Swift: PKO PPL PW, IBAN: PL
52 1240 4533 1978 0010 3493 0435 wpłaty w Euro
34 1240 4533 1787 0010 3493 0318 wpłaty w USD

Więcej informacji na stronie: https://paczek.kapucyni.pl/

Przyłącz się, a wspólnie zrobimy wiele dobrego!

MIĘDZYPOKOLENIOWE WARSZTATY KARNAWAŁOWE

27 lutego wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunem, panią Eweliną Trybuś, uczestniczyli w MIĘDZYPOKOLENIOWYCH WARSZTATACH KARNAWAŁOWYCH zorganizowanych przez Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu. Zajęcia te były podzielone na dwie części: pierwsza cześć– kulinarna, natomiast druga– twórcza. W trakcie zajęć kulinarnych młodzież wraz z Seniorami przygotowali chrust z ciasta francuskiego, natomiast na drugiej części zajęć każdy uczestnik spotkania musiał wykonać tzw. „łapacz snów”. Wszyscy uczestnicy warsztatów byli zaangażowani w swoja pracę i chętnie wykonywali poszczególne zadania. Warto zaznaczyć, iż to kolejna współpraca naszej młodzieży z Seniorami.

Podsumowanie akcji Wyślij pączka do Afryki

Zobacz: podziękowanie od Fundacji Kapucyni i Misje

1 marca zakończyliśmy tygodniową akcję Wyślij pączka do Afryki. Spotkała się ona z pozytywnym odzewem ze strony uczniów i ich rodziców.

W tym roku sprzedawaliśmy pączki, babeczki (które cieszyły się szczególnym uznaniem 🙂 ) oraz ciasta przygotowane przez uczniów z  klas 4a, 5a i 3a. Wszystko w mig znikało ze stolików, a puszki S.O.S dla Afryki zapełniały się w błyskawicznym tempie. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę z tego, że trudno będzie nam pobić ubiegłoroczny, imponujący  rekord.

Uczniowie chętnie wspierali działania misjonarzy, okazali wielkie serca dla potrzebujących. Każdego dnia inna klasa pomagała przy sprzedaży pączków, nawet najmłodsi uczniowie z klasy 2 przyłączyli się do realizacji zadań w ramach zbiórki. W pierwszym dniu akcji odwiedzili nas kochani seniorzy z DDP z Oświęcimia, którzy zawsze są u nas mile widziani. Powitaliśmy ich przedstawieniem przygotowanym przez najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionych przedszkolaków. Oni również wsparli finansowo naszą zbiórkę. Dwie cukiernie- piekarnie AWA i MAJA okazały także swoją hojność, bo każda z nich ofiarowała nam po 100 pączków!!! Wsparła nas również firma DARY-mex z Brzeszcz oraz indywidualni darczyńcy, w tym przede wszystkim uczniowie i ich rodzice. Rekordowa kwota za jednego pączka wyniosła 30 zł!

Znając magiczną moc tych pączków (kupując pączka rośnie Ci serce, bo pomagasz potrzebującym) nie straszne nam było zajadanie tych kalorycznych smakołyków, w końcu to tylko raz w roku i na szczytne cele.

Zastanawiacie się czy udało nam się pobić rekord?-  TAAAAAK, zebraliśmy w sumie aż 1745 zł, które w całości przelaliśmy na konto Fundacji Kapucyni i Misje.

Wszystkim, którzy wsparli nas pomocą serdecznie dziękujemy!

NASI WOLONTARIUSZE ZNÓW POMAGAJĄ…

Od kilku już lat stało się już tradycją, że pomagamy Seniorom podczas fantastycznego Balu Seniora, który organizuje Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu. W tym roku szkolnym  nasi uczniowie dwukrotnie pomagali podczas tego niezwykłego wydarzenia. W czasie trwania wydarzenia odpowiadaliśmy za wiele zadań. Między innymi za obsługę szatni, witanie gości oraz donoszenie potraw do stolików seniorów. Nie zabrakło nas również podczas tańca na parkiecie:-). Nasi wolontariusze jak zawsze wykazali się wysoką kulturą osobistą, siłą, wytrwałością oraz doskonałym poczuciem humoru 🙂

Pamiętamy o podopiecznych Schroniska na Kamieńcu

Społeczność  naszej szkoły zorganizowała zbiórkę żywności, ręczników  i zabawek dla podopiecznych Schroniska na Kamieńcu. Wspólnie udało nam się zebrać  45 kg suchej karmy oraz 8 kg karmy w puszkach i saszetkach. Brawo! Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc małym czworonogom.

Wolontariusze na Wielkim Charytatywnym Meczu Hokejowym

W niedzielę 17 listopada 2018r. na oświęcimskim lodowisku odbyła się super impreza sportowa, która przyciągnęła nie tylko sympatyków hokeja. Rozegrany został piąty charytatywny mecz hokeja, a całkowity dochód z meczu przeznaczony zostanie na leczenie pięciorga dzieci z powiatu.

Mecz zorganizowany tradycyjnie przez Małą Orkiestrę Wielkiej Pomocy pod hasłem „Piąty dla pięciu” zagrany był dla Nikolki, Kordiana, Łukasza, Miłosza i Wiktora. Rozgrywka toczyła się  pomiędzy Hokejową Reprezentacją Artystów Polskich a drużyną MOWP. W organizację meczu zaangażowali się nasi wolontariusze, którzy rozgrzewając się atmosferą imprezy, dzielnie zbierali datki do puszek na ten szczytny cel.

Akcje wolontariatu uczą młodzież aktywności społecznej, zaangażowania, poświęcenia własnego czasu i energii oraz uwrażliwiają na potrzeby innych ludzi.

Wolontariusze uczestniczyli w MIĘDZYPOKOLENIOWYCH WARSZTATACH „MORSKIE OPOWIEŚCI”

23 maja 2018 roku wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami panią Eweliną Trybuś i panią Danuta Mitoraj uczestniczyli w MIĘDZYPOKOLENIOWYCH WARSZTATACH „MORSKIE OPOWIEŚCI” zorganizowanych przez Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu. Uczniowie wraz z Seniorami mieli do wykonania dwie prace plastyczne o tematyce morskiej. Pierwszą pracą było wykonanie kolażu ryby morskiej i nadanie jej oryginalnego imienia. Kolejnym zadaniem było wykonanie słoiczka na morskie skarby. Wszyscy uczestnicy warsztatów byli zaangażowani w swoja pracę i chętnie wykonywali poszczególne zadania. Warto zaznaczyć, iż to kolejna współpraca naszej młodzieży z Seniorami. Mieliśmy już przyjemność dwukrotnie pomagać przy organizacji Balu Seniora (w październiku i lutym), oraz współpracowaliśmy z DDP na II Targach Seniora w OCK.