• Brak komentarzy do wyświetlenia.

Podsumowanie akcji Wyślij pączka do Afryki

Zobacz: podziękowanie od Fundacji Kapucyni i Misje

1 marca zakończyliśmy tygodniową akcję Wyślij pączka do Afryki. Spotkała się ona z pozytywnym odzewem ze strony uczniów i ich rodziców.

W tym roku sprzedawaliśmy pączki, babeczki (które cieszyły się szczególnym uznaniem 🙂 ) oraz ciasta przygotowane przez uczniów z  klas 4a, 5a i 3a. Wszystko w mig znikało ze stolików, a puszki S.O.S dla Afryki zapełniały się w błyskawicznym tempie. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę z tego, że trudno będzie nam pobić ubiegłoroczny, imponujący  rekord.

Uczniowie chętnie wspierali działania misjonarzy, okazali wielkie serca dla potrzebujących. Każdego dnia inna klasa pomagała przy sprzedaży pączków, nawet najmłodsi uczniowie z klasy 2 przyłączyli się do realizacji zadań w ramach zbiórki. W pierwszym dniu akcji odwiedzili nas kochani seniorzy z DDP z Oświęcimia, którzy zawsze są u nas mile widziani. Powitaliśmy ich przedstawieniem przygotowanym przez najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionych przedszkolaków. Oni również wsparli finansowo naszą zbiórkę. Dwie cukiernie- piekarnie AWA i MAJA okazały także swoją hojność, bo każda z nich ofiarowała nam po 100 pączków!!! Wsparła nas również firma DARY-mex z Brzeszcz oraz indywidualni darczyńcy, w tym przede wszystkim uczniowie i ich rodzice. Rekordowa kwota za jednego pączka wyniosła 30 zł!

Znając magiczną moc tych pączków (kupując pączka rośnie Ci serce, bo pomagasz potrzebującym) nie straszne nam było zajadanie tych kalorycznych smakołyków, w końcu to tylko raz w roku i na szczytne cele.

Zastanawiacie się czy udało nam się pobić rekord?-  TAAAAAK, zebraliśmy w sumie aż 1745 zł, które w całości przelaliśmy na konto Fundacji Kapucyni i Misje.

Wszystkim, którzy wsparli nas pomocą serdecznie dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *