• Brak komentarzy do wyświetlenia.

Wyślij pączka do Afryki

 

 

W tym roku po raz kolejny włączamy się w akcję „Wyślij pączka do Afryki”.

Akcja, podczas której sprzedawano pączki, a zebrane środki przekazywano Fundacji Kapucyni i Misje, musiała w tym roku ze względów bezpieczeństwa epidemicznego przenieść się do internetu.  W klasach młodszych przeprowadzono lekcje o pomaganiu i misjach w Afryce, przygotowano gazetkę informacyjną, uczniom przekazano ulotki przesłane przez fundację.

Kapucyni w Afryce

Pomysłodawcą akcji jest brat Benedykt Pączka, misjonarz w Republice Środkowoafrykańskiej. Oprócz brata Benedykta w RŚA  i Czadzie pracuje dziesięciu misjonarzy z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincji Krakowskiej. Nasi bracia pracują w Afryce już od 30 lat. W tym czasie mi.in. w wielu wioskach zbudowali szkoły oraz wykopali studnie. Na co dzień dokarmiają setki dzieci. Często są oni jedyną pomocą dla nich, bo rodzice odeszli bądź zginęli w trwającej rebelii. Wszyscy misjonarze realizują projekty charytatywne. Fundusze, które zostaną zebrane w akcji „Wyślij pączka do Afryki” za pośrednictwem Fundacji Kapucyni i Misje sfinansują projekty dla potrzebujących.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć finansowo akcję, może dokonać przelewu na konto podane poniżej lub wrzucić darowiznę do puszki, która znajduje się w naszej szkole.

Przelew tradycyjny

Jeśli preferujesz przelew bezpośrednio z własnego konta lub wpłatę na poczcie, prosimy o podanie w tytule wpłaty,
oprócz dopisku „Pączek dla Afryki”, adresu e-mail. Będziemy mogli przesłać Ci podziękowanie za Twoją pomoc.
Każdą wpłaconą darowiznę możesz odliczyć od dochodu przed opodatkowaniem!

Numer konta: 26 1240 4533 1111 0010 5274 9794 wpłaty w PLN

FUNDACJA KAPUCYNI I MISJE
ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków

Wpłaty w walutach obcych:  Bank PKO S.A. I o/ Kraków
Swift: PKO PPL PW, IBAN: PL
52 1240 4533 1978 0010 3493 0435 wpłaty w Euro
34 1240 4533 1787 0010 3493 0318 wpłaty w USD

Więcej informacji na stronie: https://paczek.kapucyni.pl/

Przyłącz się, a wspólnie zrobimy wiele dobrego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *