Kolejna wizyta w ramach wymiany międzynarodowej uczniów z partnerskiego gimnazjum z Breisach za nami

Już po raz ósmy gościliśmy w ramach wymiany międzynarodowej uczniów z partnerskiego gimnazjum z Breisach. Wspólnie realizowaliśmy bardzo ciekawy program. Kilka jego punktów poświęconych było historii II-ej Wojny Światowej. Udaliśmy się do miejsc pamięci Auschwitz- Birkenau oraz do oświęcimskiej Synagogi. W krakowskim muzeum Galicja spotkaliśmy się z panią Lidią Maksymowicz, która opowiedziała nam o kilkunastu latach życia spędzonych w murach obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Zwiedziliśmy wystawę „Kraków – czas okupacji 1939–1945”, która mieści się w dawnym budynku administracyjnym Fabryki Emalia Oskara Schindlera. Wystawa jest opowieścią o Krakowie i losach jego polskich i żydowskich mieszkańców w czasie II Wojny Światowej.

Wybraliśmy się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni, w której zwiedziliśmy trasę turystyczną i historyczną. Szczególną atrakcją bocheńskiej kopalni jest Ekspozycja Multimedialna, dzięki której poznaliśmy historię wydobycia soli, trud górniczej pracy a także historię Polski.

Udaliśmy się również do Muzeum Browaru w Żywcu. Po przekroczeniu jego wrót weszliśmy  w świat naznaczony ponad 160-letnią historią browaru. Przechodząc przez sale ekspozycyjne aktywnie poznawaliśmy kolejne okresy jego rozwoju aż po współczesność.

Piękno przyrody podziwialiśmy podczas wędrówek oraz przejażdżek kolejkami górskimi w Zakopanem oraz w Międzybrodziu Żywieckim na górze Żar. Będąc w Tatrach skorzystaliśmy z atrakcji jaką były kąpiele w termach „Gorący Potok”.

Wspólnie spędzaliśmy czas podczas wizyt w domach polskich uczniów, wspólnych posiłków, poprzez gry i zabawy zapoznawcze i integracyjne. Czekamy na wyjazd do naszych kolegów, który będzie miał miejsce w maju 2018 r.

logo umPrint

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony