Kwiaty dla Zofii

Codziennie, gdy wchodzimy  do szkoły spogląda na nas z płaskorzeźby wykonanej w brązie nasza patronka Zofia Kossak. 9 kwietnia naszą uwagę przykuwały stojące obok portretu kwiaty – w ten dzień przypadła 50.rocznica jej śmierci. Zofii Kossak zostały poświęcone przypadające w tym tygodniu lekcje wychowawcze. Klasy młodsze czyli pierwszaczki i klasa czwarta sportretowały naszą patronkę, a ponadto klasy czwarte dowiedziały się, dlaczego właśnie Zofia Kossak jest patronką naszej szkoły. Pierwszaczki zostały wprowadzone w świat bajek, które sławna pisarka tworzyła dla swoich dzieci. W tygodniu 50. Rocznicy śmierci Zofii Kossak przypadł także dzień pamięci o zbrodni katyńskiej, dlatego czwartoklasiści i pierwszaczki oprócz Zofii Kossak na swoich rysunkach uwieczniły także rosnący przy naszej szkole Dąb Katyński poświęcony Michałowi Pachołkowi, oświęcimskiemu policjantowi, który jest jedną z tysięcy ofiar zbrodni katyńskiej dokonanej przez Rosjan w 1940 roku na polskich oficerach.