Dąb Katyński poświęcony podporucznikowi policji Michałowi Pachołkowi

Od ośmiu lat przy naszej szkole rośnie Dąb Katyński poświęcony podporucznikowi policji Michałowi Pachołkowi, który podobnie tysiące innych ofiar zbrodni katyńskiej został zamordowany przez Rosjan strzałem w tył głowy w 1940 roku. Dąb jest miejscem gdzie wspominamy ofiary tej zbrodni, gdzie zatrzymujemy się na chwilę refleksji o tragicznych losach Polaków podczas drugiej wojny światowej. Gdy w 2010 roku odbywała się w naszej szkole uroczystość sadzenia Dębu Katyńskiego miała miejsce katastrofa smoleńska, dlatego stojąc przy Katyńskim Dębie Michała Pachołka pamiętamy także o 96 ofiarach katastrofy lotniczej z 10 kwietnia 2010 roku, którzy zginęli udając się na uroczystości obchodów 70. lecia zbrodni katyńskiej.