102- latka dołączyła do egzaminu próbnego naszych uczniów

Tuż po świętach wielkanocnych gimnazjaliści z klasy trzeciej oraz uczniowie klas siódmych zmagali się z próbnym egzaminem z historii. Dla trzecioklasistów z gimnazjum była to już ostatnia próba przed egzaminem właściwym. Siódmoklasiści napiszą jeszcze co najmniej dwa, zanim w klasie ósmej zdecydują ostatecznie czy spośród pięciu przedmiotów, poza językiem polskim, matematyką i językiem obcym, wybiorą historię na egzaminie w klasie ósmej.
Gdyby nie fakt, że wraz z uczniami naszej szkoły egzamin pisała pani mająca 102 lata, nie wspominalibyśmy może o nim na szkolnej stronie internetowej. Licząca sobie 102 lata pani Helena jest przyjaciółką pani Marii Szewczyk, która bardzo często opowiada jej o naszej szkole. Gdy wspomniała jej o egzaminie próbnym z historii pani Helena postanowiła, że również do niego przystąpi. Egzamin uznała za trudny, ale interesujący i wyraziła swoje współczucie dla uczniów, którym stawia się takie wysokie wymagania 🙂
Wśród ponad siedemdziesięciu uczestników egzaminu tylko pani Helena, rocznik 1915 oraz uczeń klasy VII a Kacper otrzymali ocenę bardzo dobrą, trzej trzecioklasiści uzyskali ocenę minus bardzo dobrą. Pani Helena ufundowała nagrody dla uczniów, którzy w danej klasie uzyskali najwyższe wyniki, dlatego ogłoszenie wyników było bardzo ekscytujące.
Niestety pani Helena nie dała się namówić na osobiste wręczenie nagród, które choć nie preferowały zdrowych nawyków żywieniowych, ucieszyły najlepszych historyków w SP7, których warto zobaczyć na zdjęciach