KOLEJNA NOC W SZKOLE JUŻ ZA NAMI

6 listopada 2015 r. uczniowie naszego gimnazjum sprawdzili, jak ciekawie może wyglądać szkoła nocą. Pod opieką pani dyrektor Iwony Kolasy oraz nauczycieli: Danuty Mitoraj, Zofii Kozak, Sylwii Sobala, Moniki Rabe, Marzeny Sasuły, Katarzyny Krzyścin, Marzeny Kusion, Janiny Dziedzic i Michała Bartosika uczniowie tańczyli, śpiewali, rywalizowali w różnych konkurencjach, bawili się, ale również i uczyli. Gościnnie wspomogli nas pani Marzena Ptasińska z KPP w Oświęcimiu, pan Piotr Kolasa oraz pan Krzysztof Saroski.

Noc rozpoczęła się spotkaniem organizacyjnym i krótką pogadanką na temat bezpieczeństwa przeprowadzoną przez funkcjonariusza policji ds. nieletnich. Następnie uczestnicy rozpoczęli naukę tańca belgijskiego i już po krótkiej chwili bez problemu opanowali kroki kontynuując zabawę w trakcie dyskoteki.

Uczniowie brali udział w turnieju UNO, konkursie karaoke, grali w różne gry karciane i planszowe. Pan Piotr Kolasa przeprowadził pokaz ekscytujących eksperymentów chemicznych. Bardzo ciekawe okazały się także warsztaty z kosmetyczką z Akademii Zawodowej w Oświęcimiu. Dziewczęta z zaciekawieniem wysłuchały prelekcji pt. „Makijaż nastolatki”, dzięki czemu udoskonaliły umiejętności w zakresie pielęgnacji skóry twarzy i wykonywania makijażu dostosowanego do wieku gimnazjalistek. Uzyskały również certyfikat z warsztatów.

Później odbyła się wspólna kolacja, podczas której każdy nabierał sił na dalszą część nocy.

Gwoździem programu były podchody, przygotowane przez panią pedagog Danutę Mitoraj i panią Zofię Kozak. Przebiegały one w różnych częściach szkoły, czasami w półmroku, przy świetle świec i lampionów. Młodzież musiała wykazać się wiedzą z zakresu różnych dziedzin, a także sprytem, pomysłowością a przede wszystkim umiejętnością współpracy w zespole. Zadania dotyczyły historii szkoły, zabytków UNESCO w Małopolsce. Uczestnicy nadawali sobie starosłowiańskie imiona, pisali gęsim piórem, odpracowywali „pańszczyznę”, a także rozwiązywali zagadki dotyczące dawnych dziejów Polski i szukali skarbów. Każda grupa otrzymała na koniec dyplom „Odkrywcy dawnych dziejów”.

Po północy rozpoczął się maraton filmowy, który zainicjowała premiera filmu „Szkoła” nakręconego przez grupę filmową „Gałgan” z naszego gimnazjum. Przedstawili oni również zwiastun swojego nowego filmu pt. „Haracz 2”.

Gościem specjalnym był wielki pasjonat astronomii, a zarazem nauczyciel fizyki, pan Saroski, który tak, jak w ubiegłym roku wykorzystując interaktywny program, przeprowadził interesujący pokaz wzbogacony o obserwację nieba w plenerze.