31. Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego. Święto Książki Dziecięcej.

Już w połowie września uczniowie klas 4a i 4b wzięli udział w lekcji bibliotecznej, na której zaprezentowanych zostało 10 nominowanych do nagrody książek. Młodzież oddała głosy na wybraną książkę spośród nominowanych oraz została zaproszona na uroczyste rozdanie nagród.

Trzy dni świętowaliśmy w Galerii Książki.

W środę uczniowie klasy 5a i 5b wzięli udział w warsztatach „Książka w akcji! Zabawy formą”. Uczniowie klasy 5a pracowali na warsztatach „Bo słońce za karę przemieni cię w skałę” poznając tajniki teatrzyku Kamishibai w oparciu o  książkę „Selfie ze stolemem” Krzysztofa Kochańskiego. W tym czasie uczniowie klasy 5b tworzyli komiks – cyfrowe opowiadanie w oparciu o książkę „Maciejka Gwizd” Joanny M. Chmielewskiej.  Wcielili się w aktorów, przedstawiając niesamowite śledztwo Tośki i Kuby. Na zakończenie cały wysiłek został zapisany w formie cyfrowej.

W czwartek klasy 2a i 2b obejrzały spektakl teatralny  „Koziołek Matołek wyrusza w świat” w wykonaniu teatru TAK,

W piątek ruszyła uroczysta Gala wręczenia statuetki Koziołka i związanych z tym atrakcji. Pierwsze miejsce i statuetkę otrzymała Arleta Remiszewska za książkę „Kruche życie pancernika”, wyróżnienia otrzymali Justyna Drzewicka za książkę „Gniazdo wampirów” oraz Andrzej Marek Grabowski za książkę „Trzy krowy
w niebieskich kajakach”. Dzieci nagrodziły książkę Małgorzaty Starosty
pt. ”Godzina czarów”.  Po Gali spotkaliśmy się z laureatami oraz była możliwość zakupu książek i zdobycia autografów.

Wszystkie nominowane książki będzie można wypożyczyć w szkolnej bibliotece.