31. Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego „Radość czytania”

W dniach 18 września i 4 października uczniowie klas 4a i 4b mieli zaszczyt uczestniczyć w wydarzeniach związanych z 31. Ogólnopolską Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego „Radość czytania”, organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną Galeria Książki w Oświęcimiu.

18 września dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których miały okazję zapoznać się z dziesięcioma nominowanymi książkami i oddać swój głos na jedną z nich. Była to doskonała okazja do rozwijania ich zainteresowań literackich.

Następnie, 4 października, uczniowie uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia statuetki Koziołka Matołka. Wydarzenie to stanowiło zwieńczenie konkursu, podczas którego ogłoszono laureata 31. edycji nagrody – panią Arletę Remiszewską za książkę „Kruche życie pancernika”, wydaną przez Wydawnictwo Skrzat. Wyróżnienia otrzymały także tytuły: „Gniazdo wampirów” Justyny Drzewickiej, wydane przez Wydawnictwo Dwukropek, oraz „Trzy krowy w niebieskich kajakach” Andrzeja Marka Grabowskiego, wydaną przez Wydawnictwo Adamada. Nagrodę Czytelników zdobyła Małgorzata Starosta za książkę „Godzina czarów”, wydaną przez Wydawnictwo Dwukropek.

Uczniowie mieli wyjątkową okazję spotkania z czterema laureatami konkursu. To niecodzienna szansa, aby bezpośrednio porozmawiać z autorami, którzy zyskali uznanie w literackim świecie, oraz dowiedzieć się więcej o ich twórczości i inspiracjach. Dodatkowo, uczestnicy gali mogli zakupić książki laureatów i otrzymać ich autografy, co było dla nich niezwykle emocjonujące.

W trakcie gali odbył się również konkurs z nagrodami. Pod wybranymi krzesłami umieszczone zostały koperty z pytaniami dotyczącymi nominowanych książek. Szczęście uśmiechnęło się do jednej z naszych uczennic, której serdecznie gratulujemy.

Uczestnictwo w tych wydarzeniach dostarczyło dzieciom wielu emocji oraz niezapomnianych wspomnień, a także miało wpływ na rozwijanie ich pasji literackich.