I jeszcze wspomnienie ostatniej wycieczki szkolnej dla klas 3 w mijającym roku szkolnym

Na podsumowanie pierwszego etapu nauczania klasy trzecie wybrały się  na zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Bochni.

Dostępna w bocheńskiej kopalni Podziemna Ekspozycja Multimedialna sprawiła, że zwiedzanie miało charakter podróży w czasie. Dzieci poznały historię górnictwa solnego w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Spotkania z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa stanowiło niecodzienną lekcję historii.

Słuchowiska przestrzenne, interaktywne prezentacje oraz sam pobyt w najstarszej polskiej kopalni soli pozostawiły niezapomniane wrażenia na uczestnikach wycieczki.