Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

W poniedziałek, 13 września, uczniów klas I-III odwiedzili Strażnicy Miejscy, którzy przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Omówiono zasady prawidłowego zachowania oraz zwrócono uwagę na możliwe zagrożenia. Uczniowie otrzymali upominki w postaci odblasków oraz malowankę „Na drodze”.

W drodze do szkoły dziecko może spotkać wiele niebezpiecznych sytuacji. Niektóre zagrożenia wynikają z dużego natężenia ruchu drogowego w godzinach szczytu, inne są skutkiem słabej widoczności, którą często dodatkowo ograniczają drzewa, rusztowania robót ulicznych i gęsto zaparkowane auta. Maluchy reagują na otoczenie inaczej niż dorośli, przez co często nie potrafią właściwie oszacować grożącego im niebezpieczeństwa. Zaledwie chwila nieuwagi może się skończyć tragicznie.

Dzięki znajomości podstawowych zasad ruchu drogowego dziecko uniknie wielu groźnych sytuacji.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony