Mali odkrywcy- innowacja pedagogiczna w kl. 1b

Z początkiem roku szkolnego w klasie Ib rozpoczęła się innowacja pedagogiczna pod nazwą „Mali odkrywcy”. Ideą jej powstawania była obserwacja dzieci w środowisku szkolnym. Zauważono, że możliwość wykonywania doświadczeń wpływa pozytywnie na kreatywność dzieci oraz pobudza chęć poznawania świata. Innowacja opiera się na czterech głównych filarach, które stanowią żywioły: woda, powietrze, ogień i ziemia. Uczniowie poznają ich ważność a przede wszystkim właściwości fizyczne oraz poszerzają swoje zainteresowania przyrodnicze. Wraz z nauczycielem dzieci na zajęciach starają się odkrywać, poznawać różne zjawiska przyrodnicze, chemiczne oraz rozwiązywać napotkane problemy badawcze. Dziecko rozwija również swoje własne zainteresowania, wyobraźnię, bada świat za pomocą swoich własnych zmysłów. Projekt jest również idealną okazją do kształtowania umiejętności pracy w grupie oraz polepszania kontaktów z rówieśnikami.