BohaterON –włącz historię!

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

W tym roku do projektu przystąpiła również nasza szkoła. Uczniowie klasy 8a podczas zajęć z wychowawcą obejrzeli film dotyczący Powstania Warszawskiego oraz szczegółowo zapoznali się z życiorysem jednego z Powstańców. Dzieci z klas młodszych (3a, 3b i 2a) do tematyki Powstania Warszawskiego i II wojny światowej wprowadziła lektura „Asiuni” Joanny Porazińskiej  oraz pogadanka przygotowana przez wychowawczynie. Uczniowie poznali losy kilku Powstańców i to właśnie dla nich przygotowali piękne pamiątkowe albumy z życzeniami i podziękowaniami. Wszystkie albumy zostały wysłane na adres fundacji, która następnie dostarczy je do Powstańców. Do każdej pamiątki dołączono też płytę z patriotyczną piosenką „Krople historii”, w wykonaniu chóru z naszej szkoły. Muzykę skomponowała  nauczycielka muzyki i prowadząca szkolny chór –  pani Krystyna Kubica.

Udało się włączyć historię!