WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI 2020

 

Po raz siódmy w Szkole Podstawowej nr 7 odbyła się akcja Wyślij pączka do Afryki, którą zapoczątkowali gimnazjaliści w 2014 roku. Polega ona na sprzedaży pączków, z których uzyskany dochód przekazujemy fundacji Kapucyni i misje. Misjonarze kapucyni w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie zamieniają naszą darowiznę na pomoc potrzebującym.

Rachunek jest prosty:

pączki  = posiłki dla osieroconych dzieci, opieka medyczna i leki dla dzieci, nowy oddział budynek szpitala dla chorych dzieci, nowe domy dla ubogich, czysta, zdrowa woda z 2 nowych studni, edukacja dla dzieci z buszu, nowa budynek szkoły w buszu, remont 14 kaplic w wioskach, nowe boisko, plac zabaw, zajęcia dla dzieciaków i wiele innych.

We wtorek i środę w sumie zebraliśmy 1057 zł, a przed nami jeszcze Tłusty Czwartek. Warto zaznaczyć, że szczególnie w realizacji przedsięwzięcia pomaga nam cukiernia AWA, która w tym roku przekazała 200 pączków, cukiernia MAJA– 100 pączków, a także hurtownia DARYMEX z Brzeszcz, która przekazała nam kwotę pieniędzy.

W ubiegłym roku padł nasz szkolny rekord, bo na konto fundacji przelaliśmy 1745 zł. Nie sposób było to osiągnąć bez ciężkiej pracy wolontariuszy, hojnych uczniów i ich rodziców oraz naszych darczyńców. Każdego roku wspierają organizowaną przez nas akcję Seniorzy z Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu oraz przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 17.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony