Bezpieczny pieszy na drodze, to świadomy pieszy”. Policjanci i uczniowie promowali bezpieczeństwo pieszego w ruchu drogowym

 

5.12.2019 Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej Komendy Policji wspólnie z uczniami naszej szkoły przeprowadzili przedświąteczną akcję promującą bezpieczeństwo pieszych „Bezpieczny pieszy na drodze, to świadomy pieszy”.

W ramach tej akcji policjanci oraz uczniowie, pilnując bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych, wręczali pieszym ulotki z ważnymi poradami z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W rozmowach z pieszymi przypominali, aby przechodząc przez przejście dla pieszych upewniali się, że nic nie nadjeżdża lub pojazd jest wystarczająco daleko, aby można było bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. Apelowali, aby nie kierować się przedświątecznym pośpiechem, lecz rozwagą ponieważ jej brak może doprowadzić do tragedii. Przypominali również o zakładaniu elementów odblaskowych, które w znaczny sposób podnoszą bezpieczeństwo pieszego na drodze.

W przeprowadzeniu tych prewencyjnych działań niezwykle ważny był udział dzieci i młodzieży, ponieważ  przekaz skierowany przez nie do pieszych z pewnością miał większe znaczenie. Ponadto udział młodych ludzi w tego rodzaju działaniach będzie miał wpływ także na kształtowanie ich postaw w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pamiętajmy:  „Bezpieczny pieszy na drodze, to świadomy pieszy”.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony