HATE OFF! SERFUJ BEZ NIENAWIŚCI!

 

20 listopada 2019r. Oświęcimski Instytut Praw Człowieka i Galeria Książki zaprosiły uczniów klas 7 i 8 oświęcimskich szkół podstawowych na bardzo interesującą konferencję nt. „Hate off! Serfuj bez nienawiści!” Udział w konferencji wymagał przygotowań – uczennice klasy 7a: Aleksandra Kajfasz, Oliwia Kajfasz i Kinga Czarnik wykonały plakat nt. „Bez nienawiści w Internecie” pod kierunkiem pani Beaty Kapcińskiej, który w plebiscycie publiczności z charyzmą zaprezentowała Oliwia Madej.
Spotkanie rozpoczęło się prezentacją pani Aleksandry Bielskiej „Weź wyluzuj – weź nie hejtuj!”, po czym reprezentacje klas zaprezentowały swoje plakaty. Było wiele emocji, a podczas głosowania sporo rozterek, bo poziom wykonania plakatów był bardzo wysoki, co zauważyła publiczność przyznając dwie pierwsze nagrody. Nasza 7a znalazła się na najwyższym podium! Radość była wielka, bo i nagroda wspaniała – wstęp dla całej klasy wraz w wychowawcą do kręgielni!
Po emocjach głosowania wszyscy uczestnicy konferencji zostali zaproszeni na słodkie co nieco :), ale najlepsze było jeszcze przed nami – spotkanie z wyjątkowym Youtuberem oraz terapeutą uzależnień – Krzysztofem Piersą. Rozmowa tak zainteresowała młodzież, że trzeba było ją niestety przerwać, czas się skończył. Najwytrwalsi spędzili z Youtuberem kolejną godzinę na prywatnych rozmowach oraz mieli możliwość kupienia książek tego autora.
Ta bardzo udana inicjatywa OIPC dała młodzieży wiele radości i była lekcją serfowania w sieci.
Anna Domosławska
Rada Nauczycieli i Edukatorów przy OIPC

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony