Pasowanie na czytelnika

Biblioteka szkolna jest miejscem cotygodniowych spotkań z uczniami klas pierwszych. Pierwszaki z zapałem biorą udział w zajęciach czytelniczych o charakterze warsztatowym, na których przenoszą się w świat bohaterów książek. Kolejne marcowe spotkania były wyjątkowe i długo oczekiwane – pasowania na czytelników biblioteki. Najmłodsi czytelnicy już wcześniej pomagali w wystroju biblioteki tworząc kartonowe postaci z ulubionych bajek. Na uroczyste pasowanie zaproszone zostały: pani dyrektor Iwona Kolasa, wychowawcy klasy 1a pani Mariola Marwicz i 1b pani Ewelina Trybuś oraz biblioteczni asystenci z klasy 2a Lena Gosko, która wystąpiła w roli biblioterapeutki i utalentowana muzycznie Ola Leja
z klasy 3a gimnazjalnej  . Dzieci poznały zasady zachowania się w bibliotece, zobaczyły prezentację najciekawszych książek oraz po odśpiewaniu hymnu abecadłowego do słów Juliana Tuwima, wzięły udział w turnieju czytelniczym. Było wiele emocji.

Spotkanie zakończyło się szczerym przyrzeczeniem czytania i szanowania książek oraz pasowaniem i wręczeniem nagród turniejowych przez panią dyrektor szkoły.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony