Ludzie listy piszą…. 200 lat Poczty Polskiej w Oświęcimiu

W dniu dzisiejszym tj. 24.10.2018 klasa IV A wraz z wychowawczynią, udała się do Muzeum na Zamku w Oświęcimiu na wystawę i warsztaty poświęcone Poczcie Polskiej
w naszym mieście.

Dzieci mogły podziwiać zbiory muzealne sprzed 200 lat, a także poczuć się przez chwilkę jak listonosze sprzed dwóch wieków przymierzając czapkę listonosza oraz torbę na listy…ojj była ciężka.

Po obejrzeniu wystawy i wysłuchaniu opowieści o dawnym wysyłaniu listów, dzieci zostały zaproszone na warsztaty. W trakcie części praktycznej, uczniowie wykonywali
i ozdabiali  własnoręcznie kartkę oraz kopertę, która później została zaadresowana oraz zalakowana. Największą frajdę sprawiło jednak lakowanie i pieczętowanie koperty.

Dziękujemy wspaniałym Paniom z Muzeum na Zamku w Oświęcimiu za prelekcję oraz część praktyczną.