Święto Książki Dziecięcej w Galerii Książki 25. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzydniowym Święcie Książki Dziecięcej zorganizowanym przez Galerię Książki w Oświęcimiu. Przygotowywaliśmy się do finału dużo wcześniej, czytając nominowane do nagrody książki. Spośród 10 książek, które udostępniła naszym czytelnikom Miejska Biblioteka Publiczna, uczniowie klasy czwartej i piątej wybrali jako najciekawszą książkę pt.”Lolek” Adama Wajraka. „Lolek” to poruszająca opowieść o piesku, który trafił do domu, w którym zaznał wiele zła. Dzielny Lolek dosłownie zerwał się z łańcucha i po wielu perypetiach  los okazał się w końcu dla niego łaskawy.

18 października zostaliśmy zaproszeni na Galę Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Atrakcjom nie było końca. Mieliśmy możliwość uczestniczenia w  uroczystości  rozdania nagród autorom najlepszych książek, świętować  urodziny Koziołka Matołka, a nawet skosztować urodzinowego tortu. Największą radością dla czytelników było spotkanie z autorką nagrodzonej książki „Pan Kardan i przygoda z vetustasem” – Justyną Bednarek oraz z autorem wspomnianego już „Lolka” Adamem Wajrakiem.

Dodatkowo 17 października uczniowie klasy piątej uczestniczyli w warsztatach   komputerowych tworząc komiks na podstawie książki „Szatan i spółka. Dalsze przygody szatana z siódmej klasy”  Konrada T. Lewandowskiego, a 19 października uczniowie klasy drugiej wzięli udział w warsztatach plastycznych z rysownikiem Danielem de Latour.

Święto Książki Dziecięcej to znakomita okazja do promowania wśród dzieci najnowszej najwartościowszej oferty książkowej, zwrócenie uwagi na tytuły, które nie są jeszcze szerzej znane, a zasługują na popularyzację.

Dziękujemy Galerii Książki za zaproszenie.

Tegoroczną laureatką została Justyna Bednarek za książkę „Pan Kardan i przygoda
z vetustasem”.

Wyróżnienia otrzymali: Adam Wajrak za książkę „Lolek” oraz Marta Guśniowska za książkę „A niech to gęś kopnie”.

Nagrodę publiczności otrzymał Konrad T. Lewandowski za książkę „Szatan i spółka. Dalsze przygody szatana z siódmej klasy”.