Niezwykłe spotkanie z robotami Lego i historią

W dniu 18 grudnia uczniowie klasy IVa  podczas pobytu w Krakowie przenieśli się do niezwykłego świata techniki zaprezentowanego w Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND. Najpierw  wszyscy mieli okazję rozwinąć własne zdolności konstruktorskie i zainteresowania techniczne, tworząc budowle według indywidualnych projektów. Potem w strefie edukacyjno – rozrywkowej  bawili się niezwykłymi interaktywnymi instalacjami powstałymi z pasji do klocków LEGO. Sterowanie robotami i zestawami z serii Star Wars czy Władca Pierścieni było prawdziwym sprawdzianem sprytu, precyzji i zręczności. Na kilka chwil za pomocą joysticka jedni uczniowie stawali się operatorami koparek, wózków widłowych lub żurawi, a inni ruszali w podróż przez pustynię. Świat techniki okazał się fascynujący!

Równie ciekawe było dla uczniów klasy IV zwiedzanie Starego Miasta – skarbnicy zabytków, dzieł sztuki i pamiątek historycznych. Spacer Drogą Królewską pozwolił poznać historię Barbakanu, Bramy Floriańskiej, Kościoła Mariackiego, Rynku, Sukiennic, Ratusza i Wawelu.

Uczniowie, zaopatrzeni w krakowskie pamiątki, pełni wrażeń  wrócili do Oświęcimia.