,, OŚWIĘCIM NIEJEDNO MA IMIĘ”- ZWYCIĘSTWO UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W GRZE MIEJSKIEJ

W dniu 26.10.2017r. zespół uczniów klasy drugiej gimnazjalnej w składzie Wojciech Domżał, Roman Szymczak, Olaf Weber, Mateusz Zadora wraz z pedagogiem szkolnym panią Danutą Mitoraj uczestniczyli w grze miejskiej w Oświęcimiu i zajęli I miejsce.
Celem konkursu było przybliżenie młodzieży wybranych zagadnień z historii Oświęcimia, w tym ważnych wydarzeń i ciekawych postaci, zwrócenie uwagi na współczesne oblicze naszego miasta. Organizatorem konkursu był Powiatowy Zespół Nr 4 Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych. Start sześciu zgłoszonych drużyn nastąpił równocześnie w wybranych drogą losowania punktach, zlokalizowanych na terenie miasta. Wszyscy uczestnicy mieli do pokonania tę samą trasę.
Nasz zespół rozpoczął rywalizację w OCK. Po otrzymaniu od organizatora karty uczestnictwa, mapki oraz instrukcji, zawierającej opis miejsc, do których należało dotrzeć. Zadaniem młodych detektywów było wykonanie zleconych zadań oraz udzielenie odpowiedzi na stacjach: OCK, MBP Galeria Książki, Rynek Główny, Centrum Żydowskie, Muzeum Zamek, MDSM oraz MOSiR. Nasza drużyna wykazała się dużą wiedzą, spostrzegawczością, wytrzymałością i przede wszystkim umiejętnością gry zespołowej oraz dobrą orientacją w przestrzeni miejskiej. Zdobyła największą ilość punktów oraz zmieściła się w wyznaczonym limicie czasu i wyprzedziła 5 drużyn reprezentujących gimnazja z terenu Oświęcimia. Podsumowania wyników wszystkich uczestników dokonała pani dyrektor oraz koordynator przedsięwzięcia PZ4SE-G składając gratulacje i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu. Organizatorzy złożyli także podziękowania nauczycielom za przygotowanie uczniów do gry miejskiej oraz opiekę nad nimi i wspólne przebycie trasy.
W gościnnych progach szkoły zaoferowano nam wyśmienity poczęstunek oraz występ wokalny uczennicy ,,Ekonomika”.
To już trzecie zwycięstwo uczniów w grach miejskich pod wodzą pedagoga Danuty Mitoraj. Można by rzec: ,, Niezły hattrick”