Święto jabłka

19 października był w naszej szkole „DNIEM ŚWIĘTA JABŁKA”, którego celem było kształtowanie postaw prozdrowotnych i propagowanie spożywania owoców – jabłek. Przygotowania do tego dnia zaczęły się już wcześniej. Uczniowie podczas lekcji wychowawczych mogli wykazać się talentem literackim, układając rymowanki np. „Dlaczego warto jeść jabłka?”. Podczas tego święta uczniowie i pracownicy szkoły mieli możliwość skosztowania jabłek z ekologicznego sadu oraz degustacji soku jabłkowego z pierwszego tłoczenia. Dzień ten uatrakcyjniały filmiki, które jednocześnie bawiły i uczyły.

Szczególne podziękowania chcielibyśmy przekazać Państwu Kotlarczykom– właścicielom sklepu warzywnego przy ulicy Polnej na os. Zasole, którzy podarowali naszej szkole JABŁKA.

Uczniowie mieli możliwość popisania się inwencją twórczą. Młodzież brała udział w twórczym komponowaniu „DARÓW JESIENI”. Każda klasa zaprezentowała efekty swojej pracy. Wystawa upiększyła wejście do naszej szkoły, przykuwała uwagę wchodzących swoją estetyką i barwami, wprowadzała w jesienny nastrój.