Nasi wolontariusze odnieśli niebywały sukces

III miejsce w Małopolsce w projekcie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

Nasi wolontariusze odnieśli niebywały sukces. Ich praca została wysoce doceniona i nagrodzona w IX edycji Małopolskiego projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” przygotowującego uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym. Organizatorami projektu są: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Małopolski Kurator Oświaty, a współorganizatorami: Kuratorium Oświaty w Krakowie, Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Projekt jest odpowiedzią na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II apelującego, byśmy „dawali świadectwo miłosierdzia” i nieśli pomoc ludziom potrzebującym.

Jako jedyna szkoła z powiatu oświęcimskiego zostaliśmy nagrodzeni zajmując III miejsce w województwie. W dniu 08.06.2016 roku w teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt, w której wzięli udział wolontariusze wraz z opiekunami panią Sylwią Sobalą i panią Moniką Rabe oraz dyrektorem gimnazjum panią Iwoną Kolasą. Odebraliśmy dyplom oraz nagrodę rzeczową dla szkoły (aparat fotograficzny). Jednak największą satysfakcją, jak zgodnie przyznają wolontariusze, jest radość i uśmiech na twarzach osób, którym pomagali, a w bieżącym roku szkolnym było to bardzo szerokie grono.