Kilka słów o konkursie „Niemieccy aktorzy” w ramach projektu „DZIEŃ.DE”

Dnia 17.06.2013 o godz. 9:45 odbył się w naszej szkole konkurs „Niemieccy aktorzy”, którego celem było sprawdzenie znajomości tego tematu wśród uczniów klas I-III. Tydzień wcześniej w korytarzu na I piętrze pojawiły się tablice z gazetkami i projektami, które przedstawiały sylwetki wybranych niemieckich aktorów i aktorki.

Zgodnie z zaleceniami projektu „DZIEŃ.DE”, którego patronem jest Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży  przybliżamy  uczniom kulturę naszych zachodnich sąsiadów. Projekty przygotowali uczniowie z klas pierwszych
i drugich. Uczeń klasy trzeciej przygotował prezentację multimedialną, którą podczas lekcji  języka niemieckiego obejrzeli wszyscy uczniowie.

Do konkursu przystąpiło 12 uczniów, którzy po zapoznaniu się z życiorysami, fotografiami i tytułami filmów najpopularniejszych niemieckich gwiazd, postanowiło sprawdzić stan swojej wiedzy.

Wyniki konkursu są wciąż tajemnicą. Dopiero dnia 28.06.2013 podczas uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego 2012/2013  poznamy zwycięzców i wręczymy im dyplomy i nagrody. Dziękuję wszystkim uczniom za pomoc i zaangażowanie!!!

   E. Wiewiórska