Zosieńka! Zosia! Zofia!

15 maja 2015 r. – Obchody Dnia Patrona

Zofia Kossak to jedna z najwybitniejszych pisarek polskich XX wieku. Jej życie i twórczość były i pozostają dla wielu przykładem wierności swoim ideałom i przekonaniom. Pragnieniem Zofii było, aby słowo pisane mogło jak najszerzej służyć społeczeństwu, a w szczególności młodym pokoleniom.
Tegoroczne obchody Dnia Patrona naszego gimnazjum po raz pierwszy świętujemy 15 maja w dniu imienin Zofii Kossak. Aby uświetnić ten dzień i jednocześnie przybliżyć młodzieży życie oraz twórczość pisarki ogłoszony został międzyklasowy konkurs na najciekawszą gazetkę ścienną poświęconą działalności pisarskiej. W dzień imienin pisarki panował w naszym gimnazjum szczególny nastrój. W holu głównym przy płaskorzeźbie przedstawiającej wizerunek pisarki pojawił się piękny bukiet wiosennych kwiatów, a chwilę później ona sama zawitała w nasze szkolne progi. Spotkała się z młodzieżą w czasie lekcji, wspominając dawne czasy. Spotkania z nią wywołały wiele emocji, wzruszeń, ale i śmiechu, bo atmosfera była iście imieninowa. Osobą, która wcieliła się w rolę Zofii była nasza pani pedagog.
Nie zawiodła nas również redakcja gazetki szkolnej „Czwórkowe Asy”, która wydała ulotkę okolicznościową z ciekawostkami i z quizem do rozwiązania, sprawdzającym wiedzę o Zofii Kossak. Biblioteka szkolna w tym szczególnym dniu zaprosiła do wzięcia udziału
w konkursie na najpiękniejsze życzenia imieninowe dla Zofii oraz na wystawę książek dotyczącą rodziny Kossaków.
Konkurs na najciekawszą gazetkę szkolną wygrała klasa II a. Gratulujemy wygranej!

20150515_103852