II MIEJSCE W KONKURSIE WIEDZY O RUCHU ROWEROWYM „BEZPIECZNA GIMBAZA”

W dniu 19.12.2014 r. w auli Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Łukasza Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu odbył się miejski finał konkursu wiedzy o ruchu drogowym. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jan Malej, Wojciech Tadeusz, Jadwiga Urban zajęła II miejsce. Uczniowie przygotowywani byli do konkursu pod kierunkiem pedagoga szkolnego Danuty Mitoraj. W rywalizacji brały udział zespoły czterech oświęcimskich gimnazjów: ZS1, MG2, MG3 i MG4. Każda szkoła wystawiła trzyosobowy zespół wyłoniony podczas wcześniejszych eliminacji przeprowadzonych 10 grudnia na terenie swojej placówki. Młodzież musiała się wykazać znajomością przepisów ruchu drogowego oraz wiedzą z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Konkurs odbył się w ramach projektu Oświęcimskiego Centrum Aktywności Lokalnej, w który zaangażowało się wielu młodych oświęcimian. Organizatorami byli: Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Miłośników Bezpiecznej Motoryzacji MOTOGALICJA oraz Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej MERITUM. Finaliści zostali obdarowani cennymi nagrodami.
W to grudniowe, przedświąteczne popołudnie odbyły się również pokazy wszystkich czterech inicjatyw zrealizowanych przez młodzież w ramach projektu OCAL: ,,Twarze Oświęcimia”, ,,W świecie teatru”, ,,OCAL święta” oraz ,,Bezpieczna GIMBAZA”.