Spotkanie przedświąteczne

Zobacz galerię zdjęć: Jasełka 2014

19 grudnia, w ostatnim dniu przed feriami, w naszej szkole panowała miła, świąteczna atmosfera. W klasach uczniowie wraz z nauczycielami zorganizowali uroczyste „wigilijki”. Wszyscy obdarowywali się uśmiechami oraz miłymi życzeniami. Nie zabrakło też świątecznych potraw, a także smacznych ciast i pierniczków. Pięknie wyglądały ustrojone przez uczniów każdej klasy choinki.

W tym dniu odbyło się również świąteczne przedstawienie. Nie były to tradycyjne jasełka. Przedstawienie przybliżało najbardziej znane wigilijne tradycje oraz wyjaśniało, jakie jest ich źródło. Jednocześnie wszyscy, zarówno aktorzy, jak i widzowie, mieli jedyną w roku okazję do wspólnego kolędowania. Rozlegały się między innymi dźwięki: „Przybieżeli do Betlejem” oraz „W żłobie leży”, a także innych wspaniałych kolęd. Na scenie cały czas trwały przygotowania do świątecznej kolacji. Przedstawienie zakończyło się tym, że wszyscy bohaterowie zasiedli razem do stołu. Zabrzmiały słowa wzruszającej piosenki zespołu Czerwone Gitary „Jest taki dzień”.

W ten sposób rozpoczęliśmy ferie bożonarodzeniowe…