Deutsch Wagen Tour w naszej szkole

W środę, 14.stycznia br. odwiedzi naszą szkolę niesamowity gość. Będzie to kolorowe auto – jeżdżąca po Polsce, wizytówka języka niemieckiego i to niemieckiego w najlepszym wydaniu – niezwykle interesująco, wesoło i skutecznie! „Deutsch-Wagen-Tour” ,bo o nim właśnie mowa, to po prostu kolorowy niemiecki z dostawą do ucznia.

Czym jest Deutsch-Wagen-Tour ?

Goethe – Institut Polen podjął w 2009 roku nietypową inicjatywę promocji języka niemieckiego w Polsce. Działanie to miało być nietuzinkowe, odbiegające od zwyczajnych lekcji szkolnych, a przed wszystkim atrakcyjne dla uczniów. W 2009 roku w trasę po całej Polsce wyruszyło więc pięć niezwykłych samochodów, z których każdy wyposażony został w starannie wybrane i opracowane materiały dydaktyczne i promocyjne. To właśnie dzięki „Deutsch-Wagenom” animatorzy projektu docierali  do najdalszych zakątków naszego kraju i przeprowadzali z dziećmi i młodzieżą w każdym wieku wyjątkowe warsztaty.

Od 2012 roku trwa druga edycja powyższego projektu. Jego zadaniem jest motywowanie uczniów i inspirowanie nauczycieli , jest to nauka niemieckiego poprzez śmiech i zabawę. Lektorzy Deutsch-Wagen-Tour  prezentują nowatorskie rozwiązania związane z nauką języka niemieckiego i w niekonwencjonalny sposób przekazują informacje o Niemczech, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów.

Deutsch-Wagen-Tour został nagrodzony certyfikatem „EUROPEAN LANGUAGE LABEL” – europejskim znakiem innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych. Działania Goethe-Institut Polen w ramach projektu Deutsch-Wagen-Tour, zostały uznane za oryginalne i nowatorskie w dziedzinie nauczania języków obcych, posiadające przy tym wymiar europejski. Jest nam tym bardziej miło, że udało nam się zorganizować wizytę Deutsch-Wagen-Tour również w naszej szkole.