Wielki Charytatywny Mecz Hokeja oczami wolontariusza

8 listopada 2014r. mieszkańcy Oświęcimia mogli uczestniczyć w niesamowitym wydarzeniu dzięki Małej Orkiestrze Wielkiej Pomocy. W niecodziennym pojedynku zmierzyli się hokeiści amatorzy z Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich oraz Drużyna Przyjaciół Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy.

W zamian za wstęp na imprezę, wolontariusze z naszej szkoły (wśród nich znaleźli się niezawodni jak zawsze absolwenci: Weronika Maiczek, Natalia Irzyk, Konrad Baran) zbierali datki na leczenie i rehabilitację Patryka Piotrowskiego, chorego na autyzm. Staraliśmy się być wszędzie z puszkami fundacyjnymi, aby zebrać jak najwięcej funduszy na leczenie podopiecznego fundacji MOWP. Oprócz tego wraz dziewczynami z Klubu Sportowego Kadet i panią Alicją Żak obsługiwaliśmy punkt informacyjny meczu, przy którym można było dowiedzieć się w jaki sposób zostać dawcą szpiku kostnego, dzięki fundacji DKMS – wspólnie przeciw białaczce.

W trakcie meczu Konrad Nowak pojawił się na tafli jako wędkarz, a Jasiek Malej i Krzyś Copija (nasz były uczeń) jako ekipa budowlana. Wszyscy oni wykazali się wielką odwagą i talentem aktorskim występując przy tak ogromnej publiczności. Wiktoria Jodłowska okazała się bardzo pomocna podczas licytacji.

Wsparli nas również rodzice wolontariuszy, nauczyciele i rodzice piekąc pyszne ciasta. Koszt z ich sprzedaży (dzięki niezastąpionej pani Eli Filipowicz i jej dzieciom, którzy przez cały mecz pracowali ciężko przy tym stoisku) przeznaczony był także dla Patryka.