Co słychać u naszych wolontariuszy?

mowp

Nasi wolontariusze bezustannie włączają się w nowe akcje. Po aktywnym działaniu podczas Wielkiego Charytatywnego Meczu Hokeja zorganizowanym przez Małą Orkiestrę Wielkiej Pomocy (zobacz relację z tego wydarzenia: https://sp7oswiecim.edu.pl/2014/11/wielki-charytatywny-mecz-hokeja-oczami-wolontariusza/),  pomagają już fundacji w organizacji konkursu na Dobroczynną Bombkę Bożonarodzeniową, którego finał odbędzie się 14 grudnia, podczas Jarmarku Świątecznego w Oświęcimskim Centrum Kultury.

pod

telefonOd 1 grudnia trwa akcja Fundacji Świętego Mikołaja „Oddaj stary telefon świętemu Mikołajowi”. Dołączyli do nas również: Szkoła Podstawowa nr 5, Powiatowy Zespół nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych oraz Powiatowy Zespół nr 5 Szkół Budowlanych.

Jak pomóc? Nic prostszego. Należy wrzucić stary telefon do pojemnika ulokowanego na holu naszej szkoły lub szkół, które z nami współpracują, a my przekażemy go fundacji. Zgromadzone telefony oddawane są firmie recyklingowej Biosystem Elektrorecykling , która w zamian przekazuje pieniądze. Dzięki tym środkom w/w organizacja pomaga uczniom zdolnym z ubogich rodzin.

Przed nami akcja „Góra Grosza” oraz zbiórka żywności dla rodzin uczniów naszej szkoły znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. O szczegółach nowych przedsięwzięć i ich rezultatach poinformujemy wkrótce.