Jasełka 2012 – Awantura w Przechwałkowie

20 grudnia 2012 roku odbyła się premiera  Jasełek pt. „Awantura w Przechwałkowie”  w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum.
Z uwagi na pomysł realizacji było to przedsięwzięcie nowatorskie, gdyż przygotowano je w formie filmu. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych jako aktorzy, ale również próbowali sił jako montażyści, scenarzyści i operatorzy kamer. Tegoroczne Jasełka były przypowieścią o mieszkańcach  Przechwałkowa.  Spierali się oni o to,  kto wykonuje najważniejszą pracę. Ich kłótnie rozbiły jedność w mieście, co doprowadziło do zagrożenia. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i zapanowała zgoda. Choć ekranizacja miała otoczkę żartobliwą, to nie brakowało w niej treści religijnych związanych
z narodzeniem Pana Jezusa. Całość filmu była przeplatana kolędami i piękną muzyką, tworzącymi niepowtarzalny klimat radości
i refleksji. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i nauczycieli opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło na publiczności duże wrażenie.

Po projekcji filmu wystąpił chór przy akompaniamencie uczennic z Koła Gitarowego, który zaprezentował kilka kolęd.