Półkolonia letnia

Ramowy plan dnia

8:00- 8.15 zbiórka uczestników półkolonii, odnotowanie obecności, rozmowy indywidualne, edukacyjne gry planszowe

8:15-8:40 śniadanie

8:40-12:30 zajęcia programowe, wyjścia, wycieczki, warsztaty, zajęcia integracyjne, ruchowe, dydaktyczne, sportowe, plastyczne itp.

12:30-13:10 obiad

13:10-15:30 odpoczynek poobiedni, podwieczorek, zajęcia na terenie szkoły lub poza nią, rekreacja na świeżym powietrzu

15:30-16:00 zakończenie, odbiór dzieci przez opiekunów

UWAGA: Ze względów organizacyjnych przedstawiony program półkolonii może ulec zmianie!

PROGRAM  PÓŁKOLONII  W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 W OŚWIĘCIMIU

PRZEBIEG  ZAJĘĆ

12.08.2024r. poniedziałek

1.Powitanie. Przydział uczestników do grup, przedstawienie wychowawców, programu półkolonii oraz harmonogramu dnia. Zajęcia integracyjno-poznawcze. Zapoznanie z regulaminami uczestnika półkolonii. Prezentacja grup- nazwa, okrzyk, piosenka.

2.,,Bezpieczne wakacje 2024.” Spotkanie z funkcjonariuszami policji Wydziału do Spraw Nieletnich.   Prelekcja dotycząca zagrożeń wakacyjnych oraz sposobu ich unikania. Zapoznanie z pracą policjantów.

1. Animacje. Zabawy ruchowe i taneczne.

13.08.2024r.  wtorek

1.,, Moje miasto” – spacer po  terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego.  Korzystanie z ,,urządzeń pod chmurką”.

1. Rok 2024 rokiem rzeki Soły- malownicze uroki krajobrazu doliny Soły. Co wiem na jej temat. Ścieżka Łęg ,,Kamieniec’’ i jej przyrodnicze tropy.
  2. Wakacje w Muzeum Zamek w Oświęcimiu- zajęcia warsztatowe ,,Rzemiosło na nowo – czym zajmowali się rzemieślnicy?”
  3. Zwiedzanie z przewodnikiem muzeum błogosławionej Małgorzaty Szewczyk oraz ogrodów sióstr serafitek. Plac T. Kościuszki- miejsce uroczystości rocznicowych przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
  4. Konkurs plastyczny ‘’Zabytkowe obiekty Oświęcimia’’.

14.08.2024r. środa

1. Wycieczka autokarowa do Radzionkowa. Zwiedzanie unikalnego Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek znajdującego się na Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego. Poznanie historii wypieku chleba, narzędzi i maszyn do jego wytwarzania .

2.Warsztaty,, Własnoręczny wypiek chleba ‘’.

1. Zwiedzanie dawnej izby szkolnej oraz wystawy sprzętu i pomocy szkolnych.

15.08.2024r. czwartek

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego.

Dzień wolny od zajęć.

16.08.2024r. piątek

1.POLSKA MOJA OJCZYZNA. Obchody 80 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz 104   rocznicy Bitwy Warszawskiej. Biegi i marsze pamięci.

2.Wyjście na stadion MOSiR; udział w zajęciach sportowych i zawodach na terenie obiektu. Sportowa rywalizacja o tytuł mistrza. Występy cheerleaderek, gimnastyczek. Wymagany strój w barwach biało-czerwonych oraz znajomość hymnu Polski .

3.,, Moje ulubione dyscypliny sportowe” – wykonywanie prac plastycznych.

19.08.2024r. poniedziałek

1.Wyjazd autobusem MZK na basen. Zajęcia na krytej pływalni. Korzystanie z basenów, jacuzzi oraz zjeżdżalni.

1. Ćwiczenia i zabawy ruchowe w Parku Pokoju w Oświęcimiu.
  2. Beskidzka Terapeutka. Warsztaty dogoterapii.

20.08.2024r. wtorek

1.Wycieczka autokarowa do Krakowa – dawnej stolicy Polski. Zwiedzanie z przewodnikiem Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Historia powstania najstarszej polskiej uczelni.

1. ,,Mam talent”- prezentacje młodych artystów . Wakacyjne karaoke.
  2. Gry planszowe, tenis stołowy.

21.08.2024r.środa

1.Wycieczka autokarowa do Gliwic – niezapomniana przygoda w Muzeum Kolejkowo  i Centrum Rozrywki Funzeum.

1. Zwiedzanie wieży Radiostacji Gliwice, uchodzącej za jedną z najwyższych budowli drewnianych na świecie-111m.

22.08.2024r. czwartek

1.Wyjazd autobusem MZK do Oświęcimskiego Centrum Kultury. Projekcja filmu.

1. Wakacyjne ,,łapkodzieło” -tworzenie prac plastycznych z różnych dostępnych materiałów.
  2. Gry i zabawy na świeżym powietrzu w Parku Zasole. Mistrz skakanki, skoków, rzutów do celu.

23.08.2024.r. piątek

1. Zabawy w Parku Family Fun.
  2. ,,Na straży bezpieczeństwa”- spotkanie ze funkcjonariuszami Straży Pożarnej. Zapoznanie ze sprzętem pożarniczym.
  3. Podsumowanie turnusu półkolonii. Pożegnanie uczestników.

Rezerwowe zajęcia: Ekowycieczka do MZK.

Zastrzega się możliwość modyfikacji programu z  przyczyn niezależnych od organizatora.

Kierownik półkolonii: Danuta Mitoraj