• Brak komentarzy do wyświetlenia.

Nasza patronka Zofia

Od 15 maja biblioteka szkolna świętuje imieniny naszej patronki Zofii Kossak. Z tej okazji bibliotekarz przeprowadził 10 godzin zajęć dla uczniów z klas 1-3 na temat życia Zofii Kossak. Wszystkie klasy mogły sprawdzić zdobytą wiedzę na temat patronki w grze bibliotecznej w grupach wiekowych.

Jak zawsze nie zawiodły klasy 1-3 i wszystkie zgłosiły się do rywalizacji. Najlepszy wynik osiągnęła klasa 1b w składzie: Marysia Zdziebko. Nikola Strózik i Karol Pilarczyk. Niewiele im ustępowała w walce  klasa 3a w składzie: Julia Janusik, Igor Hermet, Karol Jędryka.

Ze starszych klas na wyróżnienia zasłużyły reprezentantki klasy 5b w składzie: Julia Tabak, Julia Kołodziejczyk i Julia  Oleksiuk oraz starsze koleżanki z klasy  6b Julia Byrska, Maja Kempka i Natalia Tomala.

Uczniowie po zajęciach stworzyli galerię prac plastycznych na temat Zofii Kossak oraz bohaterów jej książek dla dzieci. Znalazły się wśród nich portrety Zofii oraz sceny z jej życia: Zofia z synami, Zofia w czasie jazdy konnej, Zofia w Auschwitz, Zofia z mężem Zygmuntem  oraz na farmie, w Górkach Wielkich i inne.

Ciekawe i barwne życie naszej patronki można obejrzeć na wystawie plastycznej w bibliotece szkolnej.

Komentowanie jest wyłączone.