„Ach, co to był za pobyt!”

18.06.2012r.

7 czerwca czterdziestoosobowa grupa młodzieży naszego gimnazjum wyruszyła na obóz sportowy do położonego nad Bałtykiem malowniczego Jarosławca.

Dziewczęta i chłopcy zamieszkali w ośrodku „Barka”, prowadzonym przez sympatycznego pana Stefana, w pięcioosobowych, drewnianych domkach.

Dni upływały przyjemnie i szybko. Poranne marszobiegi brzegiem morza, rozgrywki w siatkówkę, piłkę nożną i tenisa stołowego wzmocniły co nieco kondycję fizyczną uczestników obozu. Ponieważ pogoda dopisywała, młodzież często zażywała kąpieli słonecznych, morskich (tylko najwięksi „twardziele” odważyli się zamoczyć, brr…), w krytych basenach i tych znajdujących się na wolnym powietrzu. Szczególnych atrakcji dostarczył wszystkim pobyt w Aquaparku „Panorama Morska” znajdującym się na terenie Jarosławca. Wielu wrażeń uczniowie (zwłaszcza niektórzy) doświadczyli podczas rejsu statkiem w Darłówku. Wspólne oglądanie meczów piłki nożnej (właśnie zaczęło się Euro 2012), dyskoteki i rywalizacja sportowa przyczyniły się do integracji młodzieży oraz zawiązania wielu przyjaźni.

Opaleni i pełni wrażeń gimnazjaliści wrócili szczęśliwie 17 czerwca na ziemię oświęcimską. Czas spędzony w Jarosławcu na pewno długo pozostanie w ich pamięci.