Tydzień walki z depresją

Ubiegły tydzień minął w naszej szkole pod hasłem „Tygodnia walki z depresją”. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w działaniach profilaktycznych oraz poszerzenia świadomości na temat tej choroby. Na korytarzu oraz w gabinecie specjalistów pojawiły się gazetki na temat objawów depresji oraz działań wspierających. W bibliotece szkolnej można było skorzystać z propozycji książek pomocnych w różnych kryzysach. Chcieliśmy zachęcić społeczność szkolną do dbania o siebie- na korytarzach zostały utworzone strefy relaksu, włączana była muzyka relaksacyjna. Można było spędzić czas używając piasku kinetycznego. Na parapetach uczniowie mogli znaleźć kolorowanki antystresowe oraz motywujące cytaty. Przez trzy kolejne dni każda klasa losowała „swój” kolor. Poprzez ubiór wprowadziliśmy atmosferę współpracy, zaangażowania i radości.