Gwiaździsta noc

Podczas zajęć organizowanych w ramach innowacji pedagogicznej „Odkrywcy. Sztuka” uczniowie klasy 2a poznali kolejny kierunek w sztuce, jakim jest impresjonizm. Odświeżyli sobie informacje o Vincencie van Goghu, którego obrazy oglądali już wcześniej. Tym razem uwaga wszystkich skupiła się na obrazie „Gwiaździsta noc”. Dzieci poznały historię jego powstania, obejrzały dokładnie poszczególne fragmenty i w bardzo dojrzały sposób dokonały analizy. Miały również okazję obejrzeć fragmenty wykładu pana Radosława Gajdy. Kolejnym etapem była praca plastyczna inspirowana obrazem. Początkowo wszystkim wydawało się to rzeczą niemożliwą do wykonania. Jednak dobrze wykonane szkice, podzielenie pracy na etapy, a zwłaszcza dokonana wcześniej analiza dzieła, bardzo ułatwiły pracę. Nieodzownym elementem była też umiejętność mieszania farb, którą uczniowie nabywają podczas tegorocznych zajęć. Wszyscy wspaniale wywiązali się z tego trudnego zadania i w klasie powstała ogromna wystawa.

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z zajęć.