Razem w kosmosie

Innowacja jest kompleksowym podejściem do nauczania o kosmosie i astronomii, mającym na celu nie tylko przekazanie wiedzy, ale także rozbudzenie ciekawości i zaangażowania uczniów.

Innowacja ta obejmuje szereg różnorodnych zadań i działalności, takich jak tworzenie kosmicznego słowniczka, modelowania Układu Słonecznego, przeprowadzanie prostych eksperymentów naukowych, budowanie rakiet z butelek PET, układanie kosmicznych puzzli i tworzenie wyimaginowanych planet.

Innowacja „Razem w Kosmosie” promuje również współpracę i pracę zespołową, zachęcając uczniów do dzielenia się pomysłami i wspólnego rozwiązywania problemów. Jest to nowoczesne podejście do nauczania nauk przyrodniczych, które ma na celu zainspirowanie młodych umysłów i pobudzenie ich naturalnej ciekawości i zamiłowania do odkrywania.