Razem w kosmosie

Uczniowie klasy 3a uczestniczą od początku października w innowacji pedagogicznej Razem w kosmosie”. Innowacja obejmuje różne formy aktywności – od prac manualnych, przez eksperymenty, prezentacje multimedialne, po dyskusje i refleksje. Dzieci mają możliwość nauki poprzez korzystanie z różnych metod i technik, co zwiększa ich zaangażowanie i zrozumienie tematu. Uczniowie poznali już podstawowe zjawiska i terminologię związaną z kosmosem, takie jak grawitacja, układ słoneczny, planety, komety, asteroidy itp. Zapoznali się z głównymi komponentami układu słonecznego, ich charakterystyką i wzajemnymi relacjami. Tworzyli projekty układu słonecznego wg własnych pomysłów. Wymyślali planety na których chcieliby zamieszkać i prezentowali swoje pomysły przed kolegami.

Fotorelacja poniżej