Na Olimpie

W dniu 21 listopada br. klasy 5a i 5b spędziły lekcję historii w starożytnej Grecji na górze Olimp. Każdy z uczniów wcielił się w jednego z bogów i przedstawił najważniejsze informacje na jego temat. Nie zabrakło potężnego Zeusa, Posejdona, Aresa i Hadesa. Pięknie prezentowały się także boginki – Afrodyta, Atena, Artemida czy Iris. Następnie w kilkuosobowych zespołach wzięli udział w igrzyskach historycznych, zmagając się z poszczególnymi konkurencjami na pięciu stacjach zadaniowych. W nagrodę za zaangażowanie i świetne przygotowanie mogli raczyć się pokarmem bogów – ambrozją i nektarem. Część uczniów dodatkowo wykonała prace plastyczne na temat wybranego mitu greckiego, z których powstała piękna gazetka ścienna.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Ciekawe czy odgadnijcie, kto wcielił się w kogo?