Egzamin na kartę rowerową

Jak co roku, uczniowie klas IV przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Odbył się on pod nadzorem nauczyciela techniki na naszym szkolnym boisku. Składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

W części teoretycznej uczniowie musieli wykazać się wiadomościami dotyczącymi ruchu pieszych i rowerzystów, znajomością znaków drogowych, umiejętnością rozstrzygania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, posiadać wiedzę na temat pomocy przedlekarskiej oraz znać podstawowe wyposażenie roweru.

W części praktycznej uczniowie wykazali się umiejętnością jazdy na rowerze na zaplanowanym torze jazdy z zastosowaniem przepisów ruchu drogowego.

Gratulujemy uzyskania pierwszego „prawa jazdy”!!!

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *