• Brak komentarzy do wyświetlenia.

Egzamin na kartę rowerową

Jak co roku, uczniowie klas IV przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Odbył się on pod nadzorem nauczyciela techniki na naszym szkolnym boisku. Składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

W części teoretycznej uczniowie musieli wykazać się wiadomościami dotyczącymi ruchu pieszych i rowerzystów, znajomością znaków drogowych, umiejętnością rozstrzygania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, posiadać wiedzę na temat pomocy przedlekarskiej oraz znać podstawowe wyposażenie roweru.

W części praktycznej uczniowie wykazali się umiejętnością jazdy na rowerze na zaplanowanym torze jazdy z zastosowaniem przepisów ruchu drogowego.

Gratulujemy uzyskania pierwszego „prawa jazdy”!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *