• Brak komentarzy do wyświetlenia.

Imieniny naszej patronki Zofii Kossak

 

15 maja, w imieniny naszej patronki Zofii Kossak, odbył się uroczysty apel dla klas 1-3, podsumowujący akcje czytelnicze z drugiego półrocza w ramach Światowego Dnia Poezji, Święta Książki oraz Tygodnia Bibliotek oraz konkurs plastyczny poświęcony postaci Zofii Kossak. Dzieci wzięły udział w konkursie recytatorskim, w konkursie na książeczkę ilustrowaną oraz w turnieju bibliotecznym. Nagrodami, zdobytymi  w konkursach organizowanych w czasie zajęć w świetlicy szkolnej obdarowywali: tytułowy Kacperek i Anioł Stróż dzieci pani Zofii – goście z Górek Wielkich. Na apelu uczniowie mogli wykazać się również wiedzą dotyczącą  solenizantki i jej książek.

Nagrody zostały głównie  zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Pani Zofia byłaby dumna z naszych uczniów chętnie sięgających po książki i zainteresowanych zdobywaniem wiedzy w aktywny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *