„Jak cieśla Franek budował Zamek”

Uczniowie klas V a, V b i VI a wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „Jak cieśla Franek budował Zamek” zorganizowanym przez Muzeum Zamek w Oświęcimiu. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży dziejami naszego miasta. Uczniowie podczas lekcji historii wspólnie tworzyli klasowe makiety XVI-wiecznego oświęcimskiego wzgórza zamkowego. Uroczyste ogłoszenie laureatów i rozdanie nagród odbyło się w dniu 7 maja podczas XII Jarmarku Kasztelańskiego. Uczniowie klasy V b za zajęcie III miejsca wezmą udział w zajęciach z rycerzami z Bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde. Natomiast klasy V a i VI a będą na lekcji muzealnej w Ratuszu. Dodatkowo każda grupa otrzymała kopię mapy Stanisława Porębskiego.

Do końca miesiąca makiety będą prezentowane na wieży zamkowej. Serdecznie zachęcamy do zwiedzania i podziwiania wszystkich prac.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *