Klasa I a bierze udział w Ogólnopolskim projekcie Edukacyjno-Społecznym „Każdy inny – wszyscy równi”. W listopadzie obchodziliśmy Światowy Dzień Osób Niewidomych. Uczniom została przybliżona problematyka osób niewidomych i słabowidzących podczas projekcji filmu „N jak niewidomy”. Następnie dzieci mogły doświadczyć, jak funkcjonują osoby niewidome. Uczniowie z zakrytymi oczami próbowali wiązać sznurówki, grać w kółko-krzyżyk. Jednym z zadań było sparowanie rzeczy za pomocą samego dotyku. Ponadto dzieci miały za zadanie pokonanie krótkiego odcinka z przeszkodami z zawiązanymi oczami. Było to dla nich nowe doświadczenie.